STIRI

Vezi LISTA cu noii PRIMARI din Judetul Argeş!

Apar primele date cu privire la rezultatul alegerilor locale la nivelul judeţului Argeş, Site-ul nostru vă ţine la curent cu cele mai noi date cu privire la rezultate înregistrate în oraşele şi comunele din judeţul nostru. Iată cum se prezintă lucrurile în acest moment: ORAŞE ŞI MUNICIPII 1 Piteşti: Cristian Gentea – PSD 2 Câmpulung: Elena Lasconi – USR-PLUS 3. Curtea de Argeş: Constantin Panţurescu – PSD 4. Costeşti: Ion Baicea – PSD 5. Topoloveni: Gheorghiţă Boţârcă – PSD 6. Mioveni – Ion Georgescu – PSD 7. Ştefăneşti: – Nicolae Velcea – PSD

Comune:

1. Albeşti de Argeş: PNL

2. Albeşti de Muscel: PNL

3. Albota: Ion Dumitru ( PSD )

4. Aninoasa: Ştefan Benonie ( PSD)

5. Arefu: PSD

6. Bălileşti: Catalin Turturică (PSD)

7. Bascov: Gheorghe Stancu ( PSD )

8. Băiculeşti : PSD

9. Bârla: Gheorghe Voicu (PNL)

10. Beleţi Negreşti:

11. Băbana: PNL

12. Berevoieşti: Florin Proca ( PSD )

13. Bogaţi: Ion Gârleanu ( PSD )

14. Boteni: Vasile Leau ( PSD)

15. Boţeşti: PSD

16. Bradu: Dănuţ Stroe ( PSD )

17. Brăduleţ: Alecu Evlampie ( PSD )

18. Budeasa: Nicolae Racheru ( PSD )

19. Bughea de Jos:

20. Bughea de Sus:

21. Buzoeşti: PNL

22. Căldăraru:

23. Călineşti: PSD

24. Căteasca: PSD

25. Cepari:

26. Cetăţeni:

27. Cicăneşti: PNL

28. Ciofrângeni:

29. Ciomăgeşti:

30. Cocu: PSD

31. Corbeni: PSD

32. Coşeşti: PSD

33. Corbi: PMP

34. Cotmeana: PSD

35. Cuca:

36. Davideşti:

37. Dâmbovicioara:

38. Dârmăneşti: PSD

39. Dobreşti: PSD

40. Domneşti: PNL

41. Drăganu: PSD

42. Dragoslavele:

43. Godeni:

44. Hârtieşti: PNL

45. Hărseşti: PSD

46. Izvoru:

47. Leordeni: PSD

48. Lereşti: PSD

49. Lunca Corbului: Gheorghe Drăgan ( PSD )

50. Mălureni: PSD

51. Mărăcineni: Nicolea Dascălu ( PSD )

52. Merişani:PSD

53. Miceşti: Dumitru Voicu (PSD)

54. Mihăeşti: Crimpita Matei Andreea Iuliana (PSD)

55. Mioarele:

56. Miroşi:

57 Morăreşti:

58. Moşoaia: PNL

59. Mozăceni: PNL

60. Muşăteşti: PSD

61. Negraşi: PSD

62. Nucşoara: PSD

63. Oarja: PSD

64. Pietroşani: Pătru Eugen (PSD)

65. Poiana Lacului: Ion Dumitrache (PNL)

66. Poienari de Argeş: boncea

67 Poienari de Muscel: PNL

68. Popeşti: PSD

69. Priboieni: PSD

70. Răteşti: PSD

71. Râca: PSD

72. Recea:

73. Rociu: Aurel Bălăşoiu (PSD)

74. Rucăr: PSD

75. Sălătrucu:

76. Săpata: PSD

77. Schitu Goleşti:

78. Slobozia: Funie Petre (PSD)

79. Stâlpeni: Gabriel Șerbănoiu (PSD)

80. Stoeneşti: Ion Marin (PSD)

81. Suseni: PNL

82. Stolnici: Sevastian Pupăză Roşu (PSD)

83. Ştefan cel Mare: PSD

84. Şuici:

85. Tigveni: PNL

86. Teiu: Florin Dumitru (PSD)

87. Ţiţeşti: PNL

88. Uda: PNL

89. Ungheni: Iulian Miu (PSD)

90. Valea Danului: PSD

91. Valea Iaşului: PSD

92. Valea Mare Pravăţ: PSD

93. Vedea: PSD

94. Vlădeşti: Cristian Dică Hristu (PSD)

95. Vultureşti: Liviu Poşircă (PSD)

Lasă un răspuns